درباره شهر دزفول در استان خوزستان

دزفول، مرکز شهرستان دزفول و یکی از شهرهای استان خوزستان است . این شهر، از لحاظ جغرافیایی، در ۱۵۵ کیلومتری شمال اهواز واقع شده و از شمال به اندیمشک، از شرق به شوشتر، از جنوب به شوش و اهواز و از غرب به شوش محدود می‌شود. از لحاظ اقلیمی و آب و هوایی، در دامنه‌های میانی رشته کوه زاگرس و در منطقه جلگه ای خوزستان قرار گرفته است و پاییز و زمستان مدیترانه ای و بهار سرسبز و دلپذیر و تابستانی گرم دارد. پیشینه تاریخی این شهر به زمان ساسانیان برمی‌گردد، ولی قبل از ساسانیان هم این شهرآباد بوده است و بخشی از سرزمین‌های امپراتوری‌های ایلام و هخامنشیان به شمار می‌رفت .

آب و هوای شهر دزفول
آخرین به‌روزآوری - 4:11
15°
کمینه دما : 15.17 کمینه دما : 15.17

مکان‌ها دیدنی و توریستی دزفول

این شهر، پر از جاذبه های تاریخی و گردشگری می باشد، که از مهم ترین آنها میتوان به پل تاریخی دزفول، که مهم‌ترین اثر تاریخی دزفول و قدیمی‌ترین پل استوار جهان است و بیش از ۱۷ قرن از عمرش می گذرد، آبشار شوی، که از بزرگ‌ترین و زیبا‌ترین آبشار های ایزان است، بافت قدیم دزفول، که یکی از تاریخی ترین بافت‌های کشور شناخته شده، مسجد جامع دزفول، که اولین و قدیمی‌ترین مسجد دزفول است، دریاچه سد دز، که از زیباترین دریاچه های ایران است ،بقعه شاه رکن الدین، رودخانه دز، دره کول خرسون یا همون دره ارواح، حمام کرناسیون، پارک جنگلی و آبشار شقایق، خانه تیزنو،‌ آرامگاه یعقوب لیث و دره تو بیرون اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا دزفول حدود ۶۸۰ کیلومترمسافت است ، که می‌توان  این مسیر را با ماشین شخصی ویا با اتوبوس طی کرد که تقریبا ۷ ساعت طول میکشد و یا اینکه به صورت هوایی به این شهر رفت به دلیل آنکه  این شهر خودش فرودگاه دارد و می‌توان پرواز مستقیم داشته باشیم .

بعد از خروج از دزفول

بعد از تماشای این شهر زیبا و تاریخی، شهرهای اندیمشک،‌شوشتر، ایذه، مسجد سلیمان و منطقه حفاظت شده کرخه،‌می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی سفرتون باشند.

بهترین فصل برای سفر

این شهر درکل سال گردشگر دارد، ولی در فصل  بهار، به خصوص ایام تعطیلات نوروز، خیلی شلوغ‌تر می‌شود.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...