درباره شهر خرمشهر در استان خوزستان

خرمشهر، مرکز شهرستان خرمشهر و از شهرهای جنوبی استان خوزستان است ، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به اهواز، از شرق، به بندر ماهشهر، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به بصره و ناصربه محدود شده است . این شهر در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون و در ناحیه‌ای باتلاقی و پست در دلتای رودخانه اروند قرار گرفته و به دلیل قرار گرفتن، در مجاورت خلیج فارس و کشور عراق از لحاظ تجاری، اقتصادی و سیاسی، از شهرهای مهم ایران به حساب می آید .  این شهر، بدلیل قار گرفتن در  مرز ایران و عراق در طول جنگ 8 سال  دفاع مقدس آسیب‌های زیادی دید .

آب و هوای شهر خرمشهر
آخرین به‌روزآوری - 4:11
24°
کمینه دما : 24 کمینه دما : 24

مکان‌ها دیدنی و توریستی خرمشهر

خرمشهر مکان های دیدنی زیبایی دارد که میتواند برای مسافرت یک خاطره ی به یاد ماندنی از سفر به این شهر باشد. قدم زدن در کوچه ها و برخورد با مردم مهمان نوازی که لهجه شیرین جنوبی دارند حس خوبی را به شما منتقل میکند. این شهر مکان های خوب گردشگری دارد که هم برای تفریحات شما مناسب هستند و هم مناظر زیبای اماکنش برای علاقه مندان به عکاسی سوژه های خیلی مناسبی را دارد.از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به موزه دفاع مقدس، که یادآور مقابله قهرمانانه ۸ ساله دفاع مقدسه و مسجد جامع خرمشهر، اشاره کرد. پل جهان آرا ( پل دوم خرمشهر ) ،  روستای پل نو ،  روستای منیخ هم نمونه اماکن خوش آب و هوا و دیدنی در شهر خرمشهر هستند.

بهترین راه سفر

از تهران تا خرمشهر حدود ۹۵۰ کیلومتر راه است که اگه بخواهیم زمینی، با استفاده از ماشین شخصی ویا با استفاده از اتوبوس به این شهر برویم  بیشتر از ۱۰ ساعت زمان طول میکشد  برای همین مناسب‌تر سفر هوایی میباشد، که باید ازطریق هواپیما به شهر  آبادان رفته و بعد  از آنچا به صورت زمینی به  خرمشهررفت .

بعد از خروج از خرمشهر

بعد از تماشای این شهر، شهرهای آبادان، بندر امام خمینی، بندر ماهشهر و پناهگاه حیات وحش شادگان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

فصول سرد تر سال مثل پلییز و زمستان، فصول مناسب‌تری برای سفر به این شهر هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...