درباره شهر بهبهان در استان خوزستان

بهبهان مرکز شهرستان بهبهان و یکی از شهرهای استان خوزستان می باشد، که در ۲۰۵ کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار گرفته است ، از لحاظ آب و هوایی، نیمه بیابانی و کوهپایه‌ای میباشد ، یعنی تابستان‌های خیلی گرم و زمستان‌های سرد دارد . از لحاظ پیشینه تاریخی، بر طبق کشفیات باستان شناسان، قدمتش به هزاره دوم قبل از میلاد مسیح می‌رسد. این شهر جاذبه‌های تاریخی زیادی دارد .

آب و هوای شهر بهبهان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16 کمینه دما : 16

مکان‌ها دیدنی و توریستی بهبهان

این شهر جاذبه های تاریخی زیادی دارد که همه آنها ارزش دیدن را دارند، از مهم‌ترین انها می‌ توان به، پل تاریخی بکان، پلی از دوره ساسانیان که متاسفانه بیشترقسمت های آن به زیر آب فرو رفته، تنگ تکاب، که محل نبرد سپاه ایران و سپاه اسکندر مقدونی بوده، نرگس زار بهبهان، که یکی از قدیمی‌‌ترین نرگس‌زارهای طبیعی ایران است، دریاچه چاه ماری، که از زیباترین جاذبه های طبیعی بهبهان است، آتشکده خیرآباد، خانه بهادر دیوان، حمام بکان و برج بمونی آقا اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله بین تهران تا بهبهان ۹۷۸ کیلومتر است، که اگر بخواهیم  سفر هوایی داشته باشیم باید با هواپیما به اهواز یا ماهشهر رفته و سپس از انجا به صورت  زمینی به بهبهان برویم . همچنین اگر بخواهیم زمینی سفر کنیم ، می‌توان با ماشین شخصی یا اتوبوس رفت ، لازم به توضیح است که خط راه آهن هم ندارد.

بعد از خروج از بهبهان

بعد از گشت و گذاردر این شهر، شهرهای امیدیه، اهواز، رامهرمز، بندر ماهشهر، بندر دیلم، جزیره خارک و منطقه حفاظت شده دنا، می توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر تاریخی است .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...