درباره شهر ایذه در استان خوزستان

ایذه، یکی از شهرهای بختیارنشین استان خوزستان در جنوب غربی ایران است  که از لحاظ جغرافیایی،‌ در ۱۷۹ کیلومتری شمال شرقی اهواز قرار گرفته است . ایذه یکی از شهرهای تاریخی ایران و با توجه به سنگ نوشته‌ها و آثار باستانی‌  ای که دارد ،‌ می‌توان قدمتش را به عیلامیان نسبت داد. بیشتر باستان شناسان معتقدند که این شهر حدودا ۱۰۰۰۰ سال قدمت دارد، در کل این شهر جاذبه‌های تاریخی زیادی دارد که بسیار دیدنی و ارزشمندند.

آب و هوای شهر ایذه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 10.62 کمینه دما : 10.62

مکان‌ها دیدنی و توریستی ایذه

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و اماکن دیدنی این شهر می‌توان به پل تاریخی شالو، که قدمتی چند هزار ساله دارد و نمایانگر هنر معماری ایرانیان باستان است، سنگ نگاره اشکفت سلیمان، که در ان برای اولین بار حضور مصور زن، دوشادوش مرد دیده شده است، تالاب میانگران، که یکی از زیباترین میراث طبیعی این شهراست، سنگ نگاره کول فرح فرح، سنگ نگاره‌ای زیبا که در آن نخستین نگاه بشر به مذهب و آیین شکل گرفته است،‌ منطقه حفاظت شده شالو منگشت، آبشار شیوند و دشت سوسن اشاره کرد.

بهترین راه سفر

این شهر فرودگاه و راه‌آهن ندارد و برای سفر به این شهر یا باید با ماشین شخصی‌رفت  یا با  اتوبوس. مسافت جاده‌ای تهران تا ایذه هم ۷۹۰ کیلومتر میباشد .

بعد از خروج از ایذه

بعد از تماشای شهر تاریخی ایذه، شهرهای اهواز، دزفول، مسجدسلیمان، منطقه حفاظت شده دهدر و منطقه حفاظت شده هفت شهیدان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در فصل بهار هوای این شهر بین نه تا بیست و یک درجه سانتی گراد و در تابستان بین ده تا سی و دو درجه سانتی گراد و درباییزبین دو تا نوزده درجه سانتی گراد و همچنین در زمستان بین منفی بنج تا شش درجه سانتی گراد میباشد . 

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...