درباره شهر اهواز در استان خوزستان

اهواز، مرکز استان خوزستان و دومین شهر گرم ایران است .  رودخانه کارون که از پرآب ترین رودخانه‌های  ایران و تنها رودیست  که بخشی از آن  قابل کشتی رانیست ،‌ با ورود به اهواز، شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده د و جلوه زیبایی را به شهرداده است  این شهر از شهرهای مهم صنعتی ایران بوده بطوریکه برخی از بزرگترین کارخانه‌های مادر کشور و 51 ٪ نفت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در این شهرتولید می‌شود . موقعیت شهر اهواز از نظر جغرافیایی بین شهرهای شادگان، هویزه و ملاثانی میباشد. این شهر به خاطر 8 پل تاریخی که داردبه  شهر پل‌ها لقب گرفته است .

آب و هوای شهر اهواز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
21°
کمینه دما : 21 کمینه دما : 21

مکان‌ها دیدنی و توریستی اهواز

از مهم ترین اماکن گردشگری این شهر،‌که دیدنشان خالی از لطف نیست، می‌توان به رودخانه کارون،‌ که پرآب ترین و طولانی ترین رود ایران است، پل سیاه، که قدیمی‌ترین پل اهواز و تنها پلیست که روی آن ریل قطار دارد،‌ پل سفید، که اولین پل معلق در ایران است، آبشار اهواز،که طولانی ترین و قشنگ ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه‌است، میدان چهار شیر که به عنوان نمادی از شهر اهوازاست، بازار معروف فلافل اهوازکه فلافل های بی نظیری دارد و به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی اهواز به حساب می اید، عمارت سه گوش، موزه خراطی اهواز ، تالاب بام دژ و سرای معین التجار اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای رفتن به اهواز هم مثل سایر شهرها راه‌های زیادی وجود دارد که راحت ترین آن سفر با هواپیماست همچنین سفر با قطاریکی دیگر از راهای رفتن به شهر اهواز میباشد  و در نهایت مسیر جاده‌ای تهران تا اهواز که 821 کیلومتر است را  می‌توان با اتوبوس یا ماشین شخصی طی کرد .

بعد از خروج از اهواز

بعد از گشت و گذاردراین شهر تاریخی، شهرهای دزفول، شوش و شوشتر در سمت شمال،‌ ایذه در شرق و هویزه در غرب، آبادان،  خرمشهر، گتوند‎، بهبهان،لالی،  هندیجان  و مسجد سلیمان می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشد.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به اینکه شهر اهواز،‌ جزء گرم ترین شهر‌های ایران محسوب میشود سفر به این شهردر فصل‌های سرد مناسب ترین زمان است .

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...