درباره شهر مرند در استان آذربایجان شرقی

مرند، مرکز شهرستان مرند و یکی از شهرهای مهم و بزرگ استان آذربایجان شرقی است ، که در ۶۵ کیلومتری شمال غربی تبریز واقع شده است. آب و هوای معتدل رو به سردی دارد و از نظر جغرافیایی، از شمال به منطقه آزاد ارس، از شرق به ارسباران، از جنوب به میشو و شبستر و از غرب به آذربایجان غربی محدود می‌شود. مرند از شهرهای تاریخی ایران است و تپه‌های باستانی ای را در خود جای داده که بیش از ۶۰۰۰ سال قدمت دارد.

آب و هوای شهر مرند
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 4 کمینه دما : 4

مکان‌ها دیدنی و توریستی مرند

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌ توان به کول تپه، که تپه های زیبا و طبقه طبقه از خاکستر هستند و به ثبت رسیده اند، مسجد جامع مرند،‌ که ۷۰۰ سال از عمرش می گذرد، کلیسای سهرقه، که قدمت آن را به قرون ۵ و ۶ میلادی نسبت داده اند،‌ آبشار عیش آباد، قلعه خرابه، کلیسای موجومبار و روستای گلجار اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به این شهر یا باید زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس بروید که ۷ الی ۸ ساعت طول می‌کشه، یا با هواپیما تقریبا یک ساعته به تبریز و بعد از آنجا به صورت زمینی به مرند سفر کنید.

بعد از خروج از مرند

بعد از تماشای این شهر تاریخی شهرهای تبریز، ارومیه، دریاچه ارومیه،‌کوه سهند و منطقه حفاظت شده دیزمار،‌می‌توانند انتخابهای خوبی برای مقاصد بعدی سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...