درباره شهر آبادان در استان خوزستان

آبادان، یکی از شهرهای بندری جنوب ایران، در استان خوزستان است، این شهر، از مناطق آزاد بازرگانی ایران است و به دلیل داشتن یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های نفت جهان و هم مرزی با کشور عراق، همیشه یکی از مهم‌ترین شهرهای ایران و خاورمیانه بوده است.  نفت از اغلب مناطق خوزستان با لوله به این شهر می‌رسد و بعد از تصفیه به کلیه جهان صادر می‌شود. آبادان از لحاظ جغرافیایی، از شمال به شادگان، از شرق و جنوب به خلیج فارس از جنوب غربی و غرب به کشور عراق و از شمال غربی به خرمشهر محدود می‌شود. سفر به این شهر می‌تواند بسیار خاطره انگیز باشد ، علی الخصوص اینکه مردم آبادان هم، مثل مردم تمام شهرهای جنوب ایران بسیار خونگرم و مهمان نوازهستند.

آب و هوای شهر آبادان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
24°
کمینه دما : 24 کمینه دما : 24

مکان‌ها دیدنی و توریستی آبادان

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می توان به مسجد رنگونی‌ها، که در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، با سازه‌ای شگفت‌انگیز بنا شده، موزه آبادان، که با الهام از معماری سنتی ایران ساخته شده، سینما تاج ابادان، که خاطرات زیادی را  در اذهان مردم این شهر به جا گذاشته، اروندرود، که رود مرزی ایران و عراق است، کلیسای ارامنه آبادان ، کلیسای سورت گاراپ و قدمگاه خضر نبی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده‌ای تهران تا آبادان ۹۸۱ کیلومتراست  که میتوان با اتوبوس یا ماشین شخصی طی نمود ولی آسان‌ترین راه، سفر با هواپیماست، چون این شهر خودش فرودگاه دارد و  میتوانید پرواز مستقیم داشته باشید. لازم به توضیح است که راه آهن هم در حال راه اندازی است .

بعد از خروج از آبادان

بعد از تماشای شهر آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر، بندر امام خمینی و پناهگاه حیات وحش شادگان، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترين زمان برای سفر و تفريح در آبادان روزهای پايانی اسفندماه و ابتدای فروردين می‌باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...