درباره شهر شیروان در استان خراسان شمالی

شیروان، مرکز شهرستان شیروان و یکی از شهرهای مهم استان خراسان شمالی می‌باشد، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به کشور ترکمنستان، از شرق به فاروج، از جنوب به اسفراین و از غرب به بجنورد محدود می‌شود. از لحاظ آب و هوایی، معتدل و کوهستانی می‌باشد. در مورد پیشینه تاریخی این شهر می‌‌توان گفت، شیروان از کهن‌ترین مراکز فرهنگ و تمدن و تاریخ در خراسان شمالی و ایران است، قدمت تمدن در این شهر به ۷۰۰۰ سال (۵۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و ۲۵۰۰ سال قبل از امپراطوری هخامنشیان) می رسد. تاکنون بیش از 49 اثر باستانی به ثبت رسیده است و همچنین 252 مکان فرهنگی در این شهر شناسایی شده است.

آب و هوای شهر شیروان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
18°
کمینه دما : 18 کمینه دما : 18

مکان‌ها دیدنی و توریستی شیروان

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به تپه باستانی ارگ (عظیم‌ترین و مهم‌ترین محوطه باستانی شمال شرق کشور)، غار‌های هنامه (از قدیمی‌ترین غارهای استان خراسان شمالی)، دره و آبشار زوارم (از دره‌های زیبای ایران)، آبشار کهنه اوغاز و آبشار اسطرخی اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا شیروان 792 کیلومتر می‌باشد، ‌که اگر بخواهید به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس این مسیر را طی کنید، حدودا 9 ساعت طول می‌کشد. همچنین می‌توانید با هواپیما به بجنورد رفته و از آنجا به صورت زمینی به شیروان بروید.

بعد از خروج از شیروان

بعد از تماشای شهر شیروان، شهرهای اسفراین، بجنورد، قوچان و منطقه حفاظت شده ساریگل، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...