درباره شهر مراغه در استان آذربایجان شرقی

مراغه یکی از شهرهای بزرگ و مهم استان آذربایجان شرقی است، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به سهند و تبریز، از شرق به هشترود و میانه، از جنوب به ملکان، سقز و بوکان و از غرب به دریاچه ارومیه و بناب محدود می‌شود. از لحاظ آب و هوایی، معتدل و رو به سرد دارد. از شهرهای تاریخی ودیدنی ایران محسوب میشود  که بیش از ۳۰۰ اثر ملی ثبت شده دارد و جزء  ۱۰شهر برتر ایران محسوب میشود.

آب و هوای شهر مراغه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 3 کمینه دما : 3

مکان‌ها دیدنی و توریستی مراغه

این شهر جاذبه های گردشگری زیبا و مهمی دارد، که از مهم‌ترین آنها می‌ توان به رصدخانه مراغه، که بزرگ‌ترین رصدخانه جهان قبل از اختراع تلسکوپ بوده و امپراطوری چین برای الگوبرداری ارآن به ایران آمده بود ، معبد مهر مراغه، که از نخستین سکونت گاه‌ها و معابد بشراست، دره گشایش که طبیعت بکر و دست نخورده ای دارد، چشمه آبگرم ایستی بلاغ، که خواص درمانی زیادی دارد، پل مردق، که به دوران صفویه برمی‌گردد، آبشار گورداغ، سد قلعه چای و منطقه حفاظت شده صوفی چای اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا مراغه ۵۹۰ کیلومتر مسافت است که اگربه صورت  زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس برویم  ۶ الی ۷ ساعت زمان میبرد . می توانیم  با هواپیما به  بناب برویم و از انجا زمینی به مراغه سفر کنیم.

بعد از خروج از مراغه

بعد از تماشای این شهر تاریخی، شهرهای بناب، تبریز، میاندوآب و دریاچه ارومیه، می‌توانند انتخابهای مناسبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...