درباره شهر سبزوار در استان خراسان رضوی

سبزوار، یکی از شهرهای بزرگ استان خراسان رضوی می‌باشد‌ که در 220 کیلومتری غرب مرکز استان، یعنی شهر مشهد قرار دارد. از شمال به استان خراسان شمالی، از شرق به نیشابور،‌از جنوب به بردسکن و از غرب به شاهرود محدود می‌شود. در زمان حمله مغول به ایران گروهی مدافع به اسم سربداران بودند، که پایتخت حکومتی که بنا کردند، شهر سبزوار بود. سبزوار از مهم‌ترین مراکز جمعیتی، دانشگاهی، فرهنگی، اسلامی و تاریخی شمال شرق ایران به شمار می‌آید و به عنوان یکی از نمادهای تاریخ و علم ایران مطرح می‌شود.

آب و هوای شهر سبزوار
آخرین به‌روزآوری - 4:11
15°
کمینه دما : 14.62 کمینه دما : 14.62

مکان‌ها دیدنی و توریستی سبزوار

شهر سبزوار علاوه بر اهمیت تاریخی، جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری دارد که از مهم‌ترین آن‌ها،‌ می‌توان به میل خسروگرد (مناره‌ای عظیم و بلند که بر سر آن آتش روشن می‌کردند و برای نشان دادن راه به کاروانیان مورد استفاده قرار می‌گرفت)، مسجد پامنار (بیش از 1165 سال قدمت دارد)، آتشکده آذربرزین مهر (قدمتش به قبل از زرتشت، یعنی به عصر مهرپرستی برمی‌گردد)، کاروانسرای شاه عباسی (از بناهای با ارزش ایران)، رباط فرامرزخان، آتشکده خانه دیو و آرامگاه بقراط اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا سبزوار 654 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس بروید که حدود 7 ساعت طول می‌کشد. همچنین می‌توانید با پرواز مستقیم به این شهر سفر کنید. با قطار نیز میتوان به سبزوار رفت، زیرا این شهر به شبکه راه آهن کشور متصل است.

بعد از خروج از سبزوار

بعد از تماشای تاریخ این شهر، شهرهای نیشابور، مشهد، بردسکن، کاشمر و منطقه حفاظت شده خارتوران، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهترین فصل برای سفر به سبزوار، بهار و پاییز می‌باشد.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...