درباره شهر درگز در استان خراسان رضوی

درگز یا دره گز، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی می‌باشد که در 255 کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد و از شمال به مرز ایران و ترکمنستان، از شرق و جنوب شرقی به مشهد، از جنوب به چناران و از غرب به قوچان محدود می‌شود. این شهر، از شهرهای درخشان تاریخی ایران است، شهری که از مناطق باستانی پارت‌های قدیم در خراسان بود و آثار و بقایایی در 3 کیلومتری این شهر وجود دارد که قدمتشان به 5000 سال می‌رسد. سابقه شهرنشینی و مدنی در شهر درگز به حدود هفت هزار سال پیش می‌رسد، در واقع، درگز وارث یک تمدن هفت هزار ساله می‌باشد.

آب و هوای شهر درگز
آخرین به‌روزآوری - 4:11
10°
کمینه دما : 10.34 کمینه دما : 10.34

مکان‌ها دیدنی و توریستی درگز

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، ‌می‌توان به پارک ملی تندوره (زیباترین و عمیق‌ترین دره ها را دارد) و آتشکده و محوطه باستانی بندیان (بزرگ‌ترین گچبری یافت شده از دوران ساسانیان را دارد)، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله بین تهران تا شهر درگز حدود 938 کیلومتر می‌باشد، که اگر بخواهید به صورت زمینی به این شهر سفر کنید، حدود 11 ساعت طول می‌کشد، همچنین اگر بخواهید با هواپیما بروید، می‌توانید به مشهد رفته و از آنجا به صورت زمینی به درگز بروید.

بعد از خروج از درگز

بعد از تماشای شهر درگز، شهرهای قوچان، کلات نادری، شیروان و پناهگاه حیات وحش حیدری، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...