درباره شهر خواف در استان خراسان رضوی

خواف، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان خواف می‌باشد،‌ که امروزه بیش از هر چیز دیگری به واسطه معادن سنگ آهن سنگان شناخته می‌شود. در زمان تیموریان، که هرات پایتخت بود، این شهر، به دلیل نزدیکی به هرات، بیش از هر زمان دیگر‌ی رشد و شکوفایی داشت. خواف یکی از مراکز مهم موسیقی سنتی استان خراسان نیز به حساب می‌آید و اساتید موسیقی بزرگی در این شهر زندگی می کنند. موقعیت این شهر کوهستانی است و محصولاتی مانند غله چغندر قند و زیره دارد و شغل عموم مردم آن اغلب كشاورزی وگله‌داری می‌باشد.

آب و هوای شهر خواف
آخرین به‌روزآوری - 4:11
13°
کمینه دما : 13.42 کمینه دما : 13.42

مکان‌ها دیدنی و توریستی خواف

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به آسیاب‌های بادی تشتیفان (از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین آسیاب‌های جهان)، مجموعه رباط زیارت (که مجموعه‌ای از معماری عصر باستان)، منطقه حفاظت شده سیرخون و مدرسه مسجد غیاثیه خرگرد اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا شهر خواف، 1016 کیلومتر می‌باشد، که بهترین راه برای سفر به این شهر، سفر هوایی است که باید با هواپیما به مشهد رفته، و از آنجا به صورت زمینی به خواف بروید. 

بعد از خروج از خواف

بعد از تماشای شهر خواف، شهرهای تربت جام، تربت حیدریه، گناباد و کاشمر، می توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...