درباره شهر چناران در استان خراسان رضوی

چناران مرکز شهرستان چناران و از شهرهای استان خراسان رضوی می‌باشد، که در ۵۰ کیلومتری شمال غربی مشهد واقع شده‌ است و از ییلاقات مشهد به حساب می‌آید. این شهر که در قدیم به آن رادکان می گفتند، از شهرهای آباد منطقه توس بود. تابستان‌های گرم ، زمستان‌های نسبتا سرد و بهار پر‌باران و زیبایی دارد. دلیل نام‌گذاری این شهر نیز، دو درخت بزرگ چنار بود که در ورودی روستای حاج نصیر قرار داشت‌. شهر فعلی چناران، در دهه 30، بعد از ساخته شدن کارخانه قند چناران و به دور آن کارخانه شکل گرفت ولی محوطه باستانی آن 7000 سال قدمت دارد. شهر چناران جاذبه‌های تاریخی و طبیعی زیبایی دارد، که دیدنشان خالی از لطف نیست.

آب و هوای شهر چناران
آخرین به‌روزآوری - 4:11
14°
کمینه دما : 14 کمینه دما : 14

مکان‌ها دیدنی و توریستی چناران

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به آبشار اخملد (با قدمت چند هزار ساله و فضای فوق‌العاده‌اش، از معروف‌ترین و زیباترین آبشارهای ایران است)، برج رادکان (تنها بنای تاریخی ایران می‌باشد که با معماری منحصر به فرد، زمان دقیق شروع فصل‌ها را مشخص می کند)، چشمه گیلاس، بلغورخانه و آرامگاه شیخ عبدالله گهواره گر، مسجد جامع رادکان، چشمه سبز، سد تاریخی اخملد و دره اجنه، اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت تهران تا چناران حدودا 800 کیلومتر راه می‌باشد، که این مسافت را می‌توانید با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنید، همچنین می‌توانید با هواپیما یا قطار به مشهد رفته و از آنجا با ماشین به چناران بروید.

بعد از خروج از چناران

بعد از گشت و گذار در این شهر، شهرهای مشهد، نیشابور، قوچان، سبزوار و منطقه حیات وحش حیدری، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

بهار بهترین فصل برای سفر به این شهر زیباست.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...