درباره شهر تربت حیدریه در استان خراسان رضوی

تربت حیدریه، مرکز شهرستان تربت حیدریه و یکی از شهرهای استان خراسان رضوی می‌باشد، که در 140 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد. این شهر از نظر جغرافیایی، از شرق به شهرستان‌های تایباد و تربت جام و رشتخوار، از غرب به کاشمر و از شمال به مشهد و نیشابور و فریمان و از جنوب به شهرستان مه ولات محدود می‌شود. این شهر، بزرگ‌ترین مرکز تولیدکننده زعفران در جهان است. 80٪ ابریشم ایران نیز در این منطقه تولید می‌شود، به همین دلیل لقب مرکز ابریشم ایران را به خود اختصاص داده است. اولین شمش طلای کشور، در معادن طلای یکی از روستاهای تربت حیدریه به نام روستای زرمهر،‌ تولید شد. پیشینه تاریخی این شهر، به دوران اشکانیان برمی گردد.

آب و هوای شهر تربت حیدریه
آخرین به‌روزآوری - 4:11
18°
کمینه دما : 17.59 کمینه دما : 17.59

مکان‌ها دیدنی و توریستی تربت حیدریه

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به آبشار دافی، پل کسکک، آبشار رود معجن، آرامگاه سلطان سلیمان، پارک جنگلی پیشکوه و مزار شاه سنجان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا تربت حیدریه، 902 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را به صورت زمینی، با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنید، همچنین می‌توانید با هواپیما به مشهد رفته، و از آنجا به صورت زمینی به تربت حیدریه بروید.

بعد از خروج از تربت حیدریه

بعد از تماشای جاذبه‌های این شهر، شهرهای کاشمر، رشتخوار، بردسکن و نیشابور، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...