درباره شهر تربت جام در استان خراسان رضوی

تربت جام، مرکز شهرستان تربت جام و یکی از شهرهای بسیار قدیمی استان خراسان رضوی می‌باشد. این شهر از نظر جغرافیایی، از شمال به صالح آباد، از شرق به ولایت هرات، از جنوب به تایباد و سنگان و از غرب به رشتخوار و تربت حیدریه محدود می‌شود. در مورد وجه تسمیه این شهر، برخی‌ معتقدند وقتی از ارتفاعات به شهر نگاه کنید، آن را شبیه به جام می‌بینید، به همین دلیل به آن تربت جام، یعنی سرزمین جام مانند، می‌گویند. برخی نیز معتقدند از تربت شیخ احمد جام گرفته شده است. این شهر از لحاظ تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و بازرگانی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آب و هوای شهر تربت جام
آخرین به‌روزآوری - 4:11
11°
کمینه دما : 11.19 کمینه دما : 11.19

مکان‌ها دیدنی و توریستی تربت جام

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به آرامگاه سیخ احمد جامی (800 سال قدمت دارد و یکی از بزرگ‌ترین مراکز زیارتی شرق ایران محسوب می‌شود و کلکسیونی از 10 بنای تاریخی را در خود جای داده)، مسجد عتیق، گنبد سفید و آبشار بردو اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا تربت جام، 989 کیلومتر می‌باشد. برای سفر به این شهر می‌توانید از ماشین شخصی یا اتوبوس استفاده کنید. همچنین ‌خط راه آهن این شهر در حال راه‌اندازی است. برای سفر هوایی نیز باید با هواپیما به مشهد رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به تربت جام بروید.

بعد از خروج از تربت جام

بعد از تماشای شهر تربت جام، شهرهای مشهد، تربت حیدریه، نیشابور،‌ کاشمر و منطقه حفاظت شده باغ کشمیر، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...