درباره شهر برد سکن در استان خراسان رضوی

بردسکن، یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان بردسکن می‌باشد، که از لحاظ جغرافیایی، از شمال به سبزوار، از شرق به خلیل آباد، از جنوب به طبس و از غرب به شاهرود استان سمنان محدود می‌شود. از لحاظ شرایط اقلیمی و آب و هوایی به دو قسمت تقسیم می شود،‌ قسمت شمالی، که آب و هوای کوهپایه ای دارد و قسمت جنوبی، که شامل بیابان و نمکزار و کویر نمک می‌شود. این شهر در گذشته، یکی از راه‌های اصلی اوذر تجاری خراسان بوده و از لحاظ تاریخی نیز از شهرهای غنی ایران به حساب می‌آید و 112 اثر تاریخی دارد، که حدودا 27 اثر از آن‌ها به ثبت ملی رسیده‌اند. تپه‌ای تاریخی‌ در این شهر وجود دارد که قدمتش به 2000 سال قبل از میلاد برمی‌گردد.

آب و هوای شهر برد سکن
آخرین به‌روزآوری - 4:11
16°
کمینه دما : 16.37 کمینه دما : 16.37

مکان‌ها دیدنی و توریستی برد سکن

این شهر جاذبه‌های تاریخی و گردشگری زیادی دارد، که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برج علی آباد (برجی با کاشیکاری‌های فیروزه‌ای زیبا از دوره ساسانیان)، برج فیروزآباد (حدود 600 سال از عمرش می‌گذرد)، آب انبار باب‌الحکم، آب انبار خرم آباد، غار سیر و آبشار سربرج اشاره کرد.

بهترین راه سفر

مسافت جاده ای تهران تا بردسکن 780 کیلومتر می‌باشد، که می‌توانید این مسیر را با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنید، برای سفر هوایی نیز نزدیک‌ترین شهری که فرودگاه دارد، سبزوار است. همچنین امکان سفر با قطار نیز به این شهر وجود دارد.

بعد از خروج از برد سکن

بعد از تماشای تاریخ این شهر زیبا، شهرهای کاشمر، سبزوار، گناباد، نیشابور، مشهد و پناهگاه حیات وحش توران، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...