درباره شهر قائن در استان خراسان جنوبی

قائن، مرکز شهرستان قائنات و یکی از شهرهای استان خراسان جنوبی می‌باشد. این شهر در 108 کیلومتری شمال مرکز استان، یعنی شهر بیرجند قرار دارد. قائن روی خط زلزله قرار گرفته و بارها ویران شده است.آب و هوای این منطقه نیمه بیابانی است و تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد دارد. این شهر در گذشته از شهرهای مهم ایالت قهستان محسوب می‌شد. در مورد پیشینه تاریخی قائن می‌توان گفت، طبق یافته‌های باستان شناسی، سابقه سکونت در این شهر به دوران پارینه سنگی میانی، یعنی 30000 سال قبل می‌رسد.

آب و هوای شهر قائن
آخرین به‌روزآوری - 4:11
18°
کمینه دما : 17.77 کمینه دما : 17.77

مکان‌ها دیدنی و توریستی قائن

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری قاین، می‌توان به قلعه کوه (از آن به عنوان دژی محکم و عظیم در برابر حمله دشمن استفاده می‌کردند)، مسجد جامع قائن(‌که با گذشت 1100 سال همچنان ‌بلند‌ترین بنای قائن است)،‌ موزه مردم شناسی قائن، غار خونیک (که 30000 سال قدمت دارد) و موزه آب قائن اشاره کرد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا قائن، 1027 کیلومتر می‌باشد. سفر زمینی با ماشین شخصی یا اتوبوس به این شهر بین 11 تا 12 ساعت طول می‌کشد. برای سفر هوایی نیز، باید با هواپیما به بیرجند رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی به قائن بروید.

بعد از خروج از قائن

بعد از تماشای این شهر، شهرهای بیرجند، طبس، خوسف، گناباد و پناهگاه حیات وحش نایبندان،‌ می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای ادامه سفرتان باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...