درباره شهر فردوس در استان خراسان جنوبی

شهر فردوس، مرکز شهرستان فردوس و یکی از شهرهای استان خراسان جنوبی می‌باشد، که در ۱۹۵ کیلومتری شمال غربی بیرجند قرار دارد. از لحاظ آب و هوایی، تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و بارانی دارد. در مورد تاریخچه‌ فردوس می‌توان گفت،‌ طبق بررسی‌های باستان شناسان و تپه‌های تاریخی و آثار باستانی این شهر، قدمتش به هزاره دوم قبل از میلاد برمی‌گردد.

آب و هوای شهر فردوس
آخرین به‌روزآوری - 4:11
21°
کمینه دما : 21 کمینه دما : 21

مکان‌ها دیدنی و توریستی فردوس

از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر، می‌توان به مدرسه علمیه علیا (مدرسه‌ای زیبا و تاریخی به جای مانده از شهر تاریخی تون)،‌ روستای باغستان علیا (جزء مناطق نمونه گردشگری)،‌ مسجد جامع تون (که قدمتش به 1000 سال می‌رسد)،‌ آبگرم 200 ساله فردوس (که خواص درمانی زیادی دارد) و مجموعه تاریخی کوشک فردوس اشاره کرد. همچنین بازدید از باغشهر زیبا و کم‌نظیر اسلامیه در پنج کیلومتری فردوس به سمت مشهد را نباید از دست داد.

بهترین راه سفر

فاصله تهران تا شهر فردوس، 936 کیلومتر می‌باشد، که اگربخواهید این مسافت طولانی را با ماشین یا اتوبوس طی کنید، بیش از 10 ساعت طول می کشد. همچنین اگر بخواهید سفر هوایی داشته باشید، باید با هواپیما به طبس رفته، سپس از آنجا به صورت زمینی یه فردوس بروید.

بعد از خروج از فردوس

بعد از تماشای این شهر، شهرهای گناباد، بشرویه، طبس و پناهگاه حیات وحش نایبندان، می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...