درباره شهر بیرجند در استان خراسان جنوبی

مردمان بیرجند، مثل مردم تمام شهرهای کویری ایران، بسیار خونگرم و مهربان هستند. از افتخارات بیرجند این است که اولین شهر در ایران  است، که سازمان آبرسانی داشت و بنگاه آبلوله بیرجند به عنوان اولین سازمان آبرسانی ایران شناخته می‌شود. در واقع این شهر،‌ اولین شهر ایران است‌ که از سال 1302 آب لوله‌کشی داشت.

آب و هوای شهر بیرجند
آخرین به‌روزآوری - 4:11
22°
کمینه دما : 22 کمینه دما : 22

مکان‌ها دیدنی و توریستی بیرجند

از اماکن گردشگری و دیدنی شهر بیرجند می‌توان به باغ اکبریه (که شهرت جهانی دارد و در میراث جهانی یونسکو ثبت شده)، مدرسه شوکتیه (سومین مدرسه ایران به شیوه نوین)، قلعه بیرجند (بزرگترین و قدیمی‌ترین بنای تاریخی این شهر)، بند دره (مهم‌ترین گنجینه آب استان خراسان جنوبی)، ارگ کلاه فرنگی، بند امیرشاه، ارگ تاریخی بهارستان، کنسولگری انگلیس و یخدان رحیم آباد اشاره کرد.

بهترین راه سفر

برای سفر به بیرجند، می‌توانید از وسایل نقلیه‌ای مثل هواپیما، اتوبوس و ماشین شخصی استفاده کنید. ولی امکان استفاده از قطار نیست‌، زیرا ریل راه آهن ندارد. اگر از طریق هوایی بخواهید به این شهر سفر کنید، از تهران پرواز مستقیم دارد، که حدودا یک ساعت و نیم طول می‌کشد.

بعد از خروج از بیرجند

بعد از گشت و گذار در شهر تاریخی بیرجند، قائن در شمال، خوسف و پناهگاه حیات وحش نایبندان در غرب و طبس در شمال غربی، می‌توانند انتخاب‌های مناسبی برای مقاصد گردشگری بعدی شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

با توجه به اینکه بیرجند در منطقه کویری و بیابانی قرار دارد، شاید بسیاری از شما مایل باشید در فصل کویر نوردی به آنجا سفر کنید ولی در کل بهار و پاییز، فصل‌های مناسب‌تری برای سفر کردن به این شهر هستند.

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...