درباره شهر لردگان در استان چهارمحال و بختیاری

لردگان، مرکز شهرستان لردگان و یکی از شهرهایاستان چهارمحال و بختیاریست،‌ که از لحاظ آب و هوایی تابستانی نیمه مرطوب گرم وزمستانی نسبتا سرد دارد. مردم این شهر به زبان لری با گویش بختیاری صحبت میکنند.چشمه معروف لردگان در بهار و تابستان طبیعت زیبایی دارد و گردشگران زیادی رابه خودش جذب می‌کند.

آب و هوای شهر لردگان
آخرین به‌روزآوری - 4:11
کمینه دما : 5.47 کمینه دما : 5.47

مکان‌ها دیدنی و توریستی لردگان

مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، شامل چشمه برم، که از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد و چشم انداز زیبایی دارد، رودخانه خرسان، که از مناسب‌ترین مسیرها برای انجام ورزش های آبیست ، تنگ زندان، که مجموعه ای زیبا از کوهستان و آبشار و گیاهان خودرو و حیات وحش است، آبشار آتشگاه که از آبشارهای زیبای ایران است، پارک جنگلی پرواز، آبشار کرودی کن و منطقه حفاظت شده هلن می‌ توان اشاره کرد.

بهترین راه سفر

از تهران تا لردگان، ۶۶۷ کیلومتر مسافت است، کهاگه بخواهیم به صورت زمینی با ماشین یا اتوبوس برویم، ۷ ساعت زمان می برد.برای سفر با هواپیما هم باید به شهرکرد و بعد از انجا به صورت زمینی به لردگانحرکت کرد.

بعد از خروج از لردگان

بعد از تماشای این شهر، شهرهای بروجن و اردل، منطقه حفاظت شده هلن و منطقه حفاظت شده دهدز،‌می‌توانند انتخابهای خوبی برای ادامه سفر شما باشند.

بهترین فصل برای سفر

در حال بارگذاری ...

در حال بارگذاری ...